Bu Blog’a Erişim Mahkeme Kararıyla Engellenmiştir..

9 05 2009

Bildiğiniz gibi blogumda 1 aydır “bu siteye erişim engellenmiştir” uyarısı vardı.Gerçek değildi ama wordpress’e erişimin birkaç kere engellendiğini biliyoruz..11 mayıs’ta sansüresansür hareketi yeni bir kampanya başlatıyor.Kampanya’nin adı “yay”..Birkaç video hazırlamışlar..Çok sevdiğim birisinin yakın bir arkadaşı olan bir reklamcı (İlkay Kopan)tarafından çekilmiş..Henüz izlemedim , açmaya çalıştığımda yetkimin olmadığını söylüyor , büyük ihtimalle 11 mayıstan itibaren izlenebilecek.Çünkü kampanya o zaman başlıyor..
Bu harekete katılmak ve daha fazla bilgi almak isterseniz -ki istersiniz- http://www.sansuresansur.org/index.php linki tıklamanız yeterli.Bu sitede kampanyayla ve bu hareketle ilgili bilgiler var..
Ben birşeye sinir oluyorum.Hepimiz www.youtube.com ‘a girebiliyoruz.Hiçbirimiz internet özürlü değiliz.Ama insanlar “ben giriyom hehehe” diye düşünüp tepki göstermiyorlar ve bu beni gerçekten sinir ediyor.Ben hani sözde adsl internet için ayda 49 lira ödüyorum.Siz de sonuçta hiç de makul olmayan fiyatlardan internete giriyorsunuz.(muhteşem yasalarımızın size izin verdiği kadarıyla geri kalanını ise kendi yöntemlerimizle). E parayı biz veriyoruz , hangi siteye girip giremeyeceğimiz niye devlet karar versin ?? Hani daha internete ödediğimiz paraya sahip çıkamıyoruz , veya ne bileyim en pahalı benzini biz kullanıyoruz, yani depomuzdaki benzine bile sahip çıkamıyoruz , e ülkemize nasıl sahip çıkacağız ??
Yine internete döneyim çünkü bugünkü yazımın amacı sizi devlete düşman yapmak değil.İstediğim bilgiye ulaşmak -veya illa bilgi olmak zorunda değil – istediğim şeye ulaşmak benim hakkım.Ve devlet benim youtube’a veya ne bileyim dailymotion’a veya herhangi bir siteye girmeme izin vermiyorsa benim hakkımı çalıyor demektir.Yani internetteki sansürün kalkmasını istememin sebebi para veya başka bir şey değil.O siteye girmek benim hakkım.İstersem girerim istemezsem girmem.Buna kimse karışamaz.Hele benim İÇİN çalışması gerekirken beni engelleyen bir devlet hiç karışamaz.Size de karışamaz.Ama siz karıştırtmazsanız.Oturup vtunnel , ktunnel ,host ayarları var diye gıkınız çıkmazsa bir gün ilahiyatın sitesinden başka hiçbir yere giremezsiniz.
Biz matbaayı 400 yıl geç aldık , internette de aynı şey olmasın..Haklarımıza sahip çıkalım.Çünkü bu ülkede her zaman bize düşman olan birileri var.

Her neyse videoları koyuyorum.”Keyfini çıkarın”

SansureSansur – 01 (English Subtitled) from adboy on Vimeo.

http://www.vimeo.com/4549722

SansureSansur – 02 (Eng. Subt.) from adboy on Vimeo.

http://www.vimeo.com/4549690

SansureSansur – 03 (Eng. Subt.) from adboy on Vimeo.

http://www.vimeo.com/4549490

SansureSansur – 04 (Eng. Subt.) from adboy on Vimeo.

http://www.vimeo.com/4549419

SansureSansur – 05 (Eng. Subt.) from adboy on Vimeo.

http://www.vimeo.com/4549369

Reklamlar

İşlemler

Bilgi

3 responses

12 05 2009
luka

Stai calmo Ümit , stai calmo , questi giorni passeranno

13 05 2009
Draluca

Çok güzel yazmışsın, tebrikler. Ben de stickerlardan bastırmak istiyorum ama nereden yapacağımı bilemiyorum.Şaştım kaldım

13 05 2009
illuyankas

A luka
“Grazie, neanche se non hai capito ^^”
Draluca’ya
“Öncelikle adını yanlış yazmışsın.Herhangi bir Ozalit merkezini sana yardımcı olabileceğini düşünüyorum”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: